Duyuru_20191030_1

Değerli üyemiz,

29 Ekim 2019’da arka arkaya cihazlarınıza gönderilen uyarılar, Büyük Ada istasyonumuzdaki donanımlardan kaynaklanan bir arıza nedeni ile oluşmuş ve aynı gün akşamına kadar süren çalışmalar ile PLC’nin değiştirilmesi ve yazılımların tekrar yüklenmesi sonrası çözülmüştür.
Dünya’da yüzlerce istasyona rağmen hatalı alarm üretebilen sistemlere kıyasla (1), yedeksiz az kaynak ile gerçek bir depremde en kısa sürede kullanıcılara uyarı ulaştırmak için taşıdığımız bu riskli karar nedeni ile oluşan hatalı alarm durumunun verdiği rahatsızlık için özür diler, yedek istasyonlar kurulana kadar mevcut durumun maalesef devam edeceğini belirtmek isteriz.

Sadece 6 istasyon ile vermeye çalıştığımız hizmet, şu an itibari ile tüm Marmara Bölgesi için ilk aşamasında olan ve tek uygulamadır. 18 aylık süreçte Mw 5 üzeri ilk depremde uyarı göndermemize rağmen, sistemin uzun vadede sağlıklı çalışması için tüm Marmara kıyılarının yedekli olarak ek sensörler ile donatılması şarttır. Bu gerçekleşene kadar, hatalı alarm riski devam etmektedir. Onaylandığı takdirde, 6 haftalık bir sürede Çanakkale’den başlayarak tüm Marmara kıyılarını yedek ve ilave sensörlerden oluşan istasyonlar ile donatacak planımız hazırdır. Farklı kaynaklardan gerekli yatırım için girişimlerimiz devam etmektedir. Umarım en kısa sürede iyi haberleri sizlerle paylaşmış oluruz.

Kurduğumuz mevcut yapının devamı için bize güvenen ve desteklerini devam ettiren siz üyelerimize teşekkür ederiz.

7TP Çalışma Grubu

Not 1:
– İstasyonlarımıza yaptığımız rutin kontrol/ziyaretlere katılmak isteyen üyelerimizi memnuniyetle saha ziyaretlerine dahil edebiliriz.
– Destek olmak isteyen yazılım ve saha bakım mühendislerini de memnuniyetle aramızda görmek isteriz.
İletişim: WhatsApp 05075579416’dan 7/24 ulaşabilirsiniz.

1 : https://www.bbc.com/news/world-asia-42582113